EKOEKSPERYMENTARIUM

Wystawa Ekoeksperymentarium zachęca rodziny do tego by w domu, małymi kroczkami wprowadzały wielkie zmiany dla planety. Ilustracje Państwa Łaskotków wykonało Studio Sarna a pracownia bro.Kat zaprojektowała przestrzeń. Wystawa towarzyszy Szczytowi Klimatycznemu COP24.

Przytul Polskę – wystawa na Łódź Design Festival 2018

Wystawa Przytul Polskę zaprezentowana na Łódź Design Festival 2018 zachęcała zwiedzających do spojrzenia na kwestie polskości czy patriotyzmu z odrobiną ciepła, dystansu i humoru. Można było przytulić się do poduch w kształcie Polski o różnych twarzach.

NIEMAPA – seria ilustrowanych przewodników

NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników dla rodzin po polskich miastach. Ciekawe atrakcje, nieoczywiste zakamarki miasta opisane w postaci zadań i wyzwań przez Mamy Projekt i zilustrowane przez Studio Ładne Halo to obowiązkowa pozycja na spacer czy wycieczkę. Wszystkie NIEMAPY dostępne są na www.niemapa.pl.

GRA MAŁY PASAŻER

Zadanie brzmiało: „16-stronicowe wydawnictwo dla dzieci, format a 5, tematyka: transport miejski”. Wspólnie z grupą nauczycieli stworzyliśmy zestaw ilustrowanych kart do gry z zadaniami zróżnicowanymi dla grup wiekowych. Duży format i ciekawe zasady pozwalają wykorzystać grę zarówno do zabawy w klasie jak i w domu.

RZECZY

Nasze projekty wykorzystujemy tworząc ładne przedmioty dekoracyjne, jak plakaty czy grafiki, ale i użytkowe – wspólnie z Pan Tu Nie Stał stworzyliśmy kolekcję ubrań dla dzieci inspirowanych NIEMAPĄ Łódź oraz zestaw magnesów na lodówkę. Niedawno wydaliśmy też dwustronny Notes Bardzo Łódzki: z jednej strony na siajowe notatki a z drugiej na galante zapiski.

WYSTAWY NIEMAPA

Nasze wystawy to zaproszenie do zabawy, poznawania i testowania za pomocą zmysłów. Tworzymy interaktywne choć analogowe miejsca, które inspirują do kreatywnych działań. Wystawy oparte o NIEMAPĘ to Poznaj Poznań (2016, wspólnie z mode:lina Architekci) oraz NIEMAPA Gdynia (2017, wspólnie z biurem projektowym Gdyby).  W 2018 roku trzy przewodniki stały się wystawami – z biurem projektowym Gdyby powstały wystawy NIEMAPA Zabrze w Muzeum Górnictwa Węglowego i NIEMAPA Gdańsk w Muzeum Narodowym w Gdańsku, a z pracownią Tym_czasem powstała „NIEMAPA Łódź. Na tropie sztuki” na zaproszenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

Akademia Pana Technika


Akademia Pana Technika to w pełni doświadczalna wystawa i warsztaty dla rodzin. To spotkanie z techniką, w trakcie którego najmłodsi – i nie tylko – poznają podstawy programowania, elektroniki i konstruowania. Wystawa przenosi do interaktywnego mieszkania, gdzie w domowej atmosferze eksperymentując i bawiąc się, odkrywamy proste możliwości wykorzystywania technologii. W zbudowanych w Akademii instalacjach używamy łatwych w obsłudze zestawów technicznych aby zachęcić do działania i realizacji własnych pomysłów.